Tu sa vyjadrite k danej téme odpoveďou, alebo založte novú tému, ktorej názov vpíšte do kolónky titulok

VN Budmerice

Re:doba ochrany

Dátum: 12.11.2011 | Vložil: a.t

Panici niesu dnes v mode. ALE PREDPOKLADAM ZE TU BUDE VYVESENE BUD NA BUDE ALEBO HRADZI.

Rybárske preteky VN Budmerice

Dátum: 03.05.2011 | Vložil: Adam

Dobrý deň, čo si myslíte o týchto pretekoch? Ktoré miesta budú najproduktívnejšie. Ako ďaleko sa to oplatí hádzať? Aké kŕmenie by ste zvolili? ĎAKUJEM

Re:Rybárske preteky VN Budmerice

Dátum: 05.05.2011 | Vložil: a.t

Urcite nachystaj dobry kaprovy plavak, kusok 20 metrov a zarucene kapra mas. Je dobre ked sa zakrmi hodinu pred pretekmi v podstate toje aj s vseobecnymi pravidlami.
Tazko poradit co na hacik ci do krmnej zmesi ale ja sa zariadim podla pocasia, ked bude pekne zarucene kostne cervi ci bezny cerviik pri skaredom zvolim ovocne chute a takzvane pufi.

polovnictvo rybarstvo

Dátum: 04.04.2011 | Vložil: A.T

Byť držiteľ platného povolenia na rybolov znamená nielen právo na uspokojenie loveckej vášne. Je to aj povinnosť správať sa zodpovedne k prírode a šíriť dobré meno Pet¬rovho cechu. Okrem písaných pravidiel zahŕňa rybárska etika rad ďalších zaužívaných zvykov, ktoré by sme mali všetci nielen poznať, ale aj zachovávať a šíriť medzi začínajúcimi rybármi.
Rybár sa má pri love správať nenápadne a nehlučne. Neznečisťovať lovné miesto, naopak, ak je to možné, pokúšať sa o nápravu a dbať na ochranu okolitej prírody.
Rybár by mal byť oblečený v zelenom alebo hnedom. Maskáčové vzory sú podľa mňa vhodné skôr pre vojaka, než pre športového rybára. Rybár by mal loviť tak, aby sa vyhol prípadnému uloveniu chránených, respektívne hájených druhov. Veľkosť nástrahy a háčika by mal takisto prispôsobiť veľkosti lovených rýb, aby predišiel ich poraneniu či usmrteniu. Napríklad po zábere šťuky na rybku nečakáme dlhšie ako niekoľko desiatok sekúnd, pri love menších pstruhov volíme háčiky bez protihrotu a podobne.
Rybár by mal zaobchádzať s úlovkom dôstojne a s úctou, bez ohľadu na to, či si ho plánuje privlastniť, alebo nie. Ak uloví, prípadne predpokladá ulovenie viacerých rýb, na privlastnenie si vyberá vhodné jedince, pričom uprednostňuje tie slabšie, pri ktorých je predpoklad geneticky menej kvalitného potomstva. Úlovok usmrcuje rýchlo, úderom tupým predmetom, najlepšie paličkou na to určenou.
Ak si úlovok neplánuje privlastniť, zaobchádza s ním tým opatrnejšie. Ak je to možné, rybu oslobodí z háčika priamo vo vode. Ak musí rybu z vody vybrať, chytá ju len mokrými rukami a kladie na vhodný podklad, aby sa nepoškodila slizová vrstva, základ rybej imunity!
Rybár musí spolupracovať s rybárskou strážou, a to nielen predložením dokladov pri kontrole. Mal by byť nápomocný aj pri objasňovaní pytliactva, ktorého je napriek zvýšeným trestným sadzbám stále neúrekom. Hra na hrdinu sa síce nevypláca, no zavolať na číslo 158 vie každý.
Rybár musí pri uplatňovaní svojho práva lovu dbať aj na ostatných rybárov. Bezohľadná jazda člnom, hlučné buchnutie dvermi auta po príchode k vode, nedodržiavanie rozostupu s následným zauzlením vlascov rozhodne neprospieva pohode pri love.
Predchádzajúce riadky sú, samozrejme, adresované skôr nováčikom. Ak ste sa z nich nič nové nedozvedeli, potom je všetko v poriadku.

Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 29.03.2011 | Vložil: Lajos

1. preco sa MO SRZ nepostara o odpratanie odpadkov z okolia VN? Ved uz pri prijazde na zaciatok hradze cloveka ovali ten bordel. To treba cakat na tu oficialnu brigadu? Preco tam neumiestni aspon nejake zberne nadoby?
2. nie su problemy s kormoranmi? Pred par dnami som tam videl sediet hejno mozno aj 100 ks, mal som dojem ze ich vyhnali zo spodneho chovneho rybnika, tak sadli na VN.
3. Kto zabezpecuje kontrolu na VN? Este 16/3 tam niekto chytal...
4. Na zaklade akeho povolenia, kym vydaneho sa buduju rybarske fleky, stavaju budy a pristresky, pilia stromy a vyhradzuju miesta? Toto nikto nekontroluje???

Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 29.03.2011 | Vložil: Lajos

este doplnim, ze ta prijazdova cesta uz je tiez roky v katastrofalnom stave, to sa nevie MO SRZ dohodnut s tymi chatarmi, druzstvom a obecnym uradom na nejakej normalnej oprave? Zasypanie sotolinou v ramci rybarskej brigady je riesenie funkcne len do prveho dazda...

Co sa zmenilo po zriadeni MO SRZ Budmerice oproti stavu ked vodu obhospodaroval Pezinok??? Ja mam dojem ze nic. Rozhodovat o vsetkom musi aj nadalej Pezinok, od zaciatku sezony je tam ten isty bordel ako bol, ti isti karavanisti si zaberaju miesta na dlhe obdobia, bordel vsade odpadky, pytliactvo. Alebo je to inak?

Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 17.05.2011 | Vložil: hreha

a co ti brani v tom aby si tam sedel aj ti dva mesiace aby si mal miesto?

Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 28.07.2011 | Vložil: a.t

No tak toby som sa pozrel ako tam sedite dva mesiace pan hreha.

Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 29.03.2011 | Vložil: holi

Suhlasim s tymi cestami je to hroza. Mohli by sa oslovit napriklad nejaky sponznor atd....Ale nesuhlasim s tebou o tom bordeli. Roko co rok sa to uz podla mna stale zlepsuje neni tam uz tolko bordelu ako pomynule rokz co dufam, ze coskoro sami zazijem, ze tam nebude ani jeden sacok ci plechovka od piva. Ja by som som navrhol keby sa otvorilo forum a tam by kazdy napisal svoje navrhy a ako by sa dali riesit nie len kritizovat ved sami dobre vsetci dobre vieme, ye MSO nema peniaye nazvzs tak skusi nieco vymysliet. Kazdy ma nejake kontakty na stavebne materialz ci uy pouzite panelove cesty ad. Napisal som to ako hotentot ale dufam, ze kazdy porozumel co som chcel tym povedat...petrov ydar

Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 30.03.2011 | Vložil: mimec

Máš pravdu Lajoš! Nie je treba čakať na oficiálnu brigádu. Treba aby to „niekto“ odpratal už predtým. Ale aby Ťa nenapadlo odpratávať to. To by mal urobiť predsa niekto iný. O kontajneroch sa tu už písalo.
S kormoránmi sú problémy, podľa možnosti sa plašia, posledné 4 dni som tam (v čase keď som tam bol) žiadneho nevidel. Ak trochu čítaš, tak vieš, že to nie je len náš problém, ale celej Európy.
Kontrolu na VN vykonáva ryb. stráž. Ak si však videl niekoho 16. 3. chytať, prečo si nevolal ryb. stráž alebo políciu, alebo si ich mal ísť upozorniť. Veď pytlačenie je trestný čin. Ak sa bude každý takto správať, ako Ty, nikdy nedosiahneme poriadok. Ale Ty sa do toho určite nechceš miešať, to by mal robiť predsa niekto iný.
Pokiaľ viem, tak žiadne stavby v blízkosti vody nie sú povolené. Ale ak niekoho pristihneš vyhradzovať si miesto, volaj ryb. stráž. Ale ak si niekto sadne k vode či na stoličku pod klobúk alebo do karavanu na dva týždne, tam nemôžeš nič vyčítať.
Cestu mám sľúbenú upraviť v piatok 1. 4. Napíš mi prosím, čo to znamená normálna oprava?
Ak si myslíš, že teraz je okolo VN taký neporiadok ako pred 4 rokmi, tak sa veľmi mýliš. Buď si nepamätáš, alebo chodíš málo k vode. Keby si sa staral o kus hrádze po celý rok tak, ako ja s manž., podľa počtu mechov vyzbieraného odpadu by si videl ten markantný rozdiel. Mimec

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Pridať nový príspevok