Tu sa vyjadrite k danej téme odpoveďou, alebo založte novú tému, ktorej názov vpíšte do kolónky titulok

VN Budmerice

Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 30.03.2011 | Vložil: holi

Toto je pravidive a pekne napisane.....

Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 30.03.2011 | Vložil: Lajos

jedna maringotka je v lesiku zo stefanovskej strany, okolo vypilene stromy. Aj na polostrove vidno nejaky "bunker" z hradze.
Na odpratanie bordelu som sa pytal preto, ze individualne upratovanie nic neriesi. Ak ten revir uziva MO SRZ, mala by sa o poriadok postarat.
Kormorany som tam posledne dni chavlabohu uz nevidel, to je dobra sprava.
Ale na hradzu sa veselo chodi autami, nikoho to netrapi, pubertaci sa tam chodia bavit (a robit neporiadok).
Ja nie som RS. A na VN som RS stretol len vynimocne. Preto som sa pytal. Taka voda vyzaduje "zostreny dozor" podla mna.

Re:Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 30.03.2011 | Vložil: Lajos

poznam MO SRZ kde to vyriesili tak, ze dali do povolenky povinnost upratat lovne miesto. Pristup je taky, ze ked RS pride a kontroluje rybara, ten musi mat okolo seba poriadok, bez ohladu na to ci su smeti jeho alebo nie. Ak su tam smeti, zoberu mu papiere, alebo ho inac postihuju. Na brehu zo stefanovskej strany je stale pekny bordel, smeti, flase, cigateove skatulky, roztrhane slnecniky a pod.

Re:Re:Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 01.04.2011 | Vložil: Mimec

Ahoj Lajoš! Silne s Tebou nesúhlasím, že individuálne upratovanie nič nevyrieši. Práveže vyrieši všetko! Choď na hrádzu od lesa a uvidíš. Povedz, koľko neporiadku by ostalo od Štefanovej, keby každý, kto tam príde so sebou odniesol navyše jednu igelitku neporiadku. Po mesiaci by si tam nenašiel ani smietko. Ty spomínaš, že o poriadok by sa mala postarať MO SZR. Existuje iba MsO SRZ Pezinok a OO SRZ Budmerice. Nech máš na mysli tú, alebo tú, tak tú organizáciu tvoria rybári takí ako Ty a ja a ďalší. Takže ten poriadok musíme robiť my - Ty a ja a ďalší. Nik nemá funkciu upratovača ani smetiara.
Ten poriadok je choroba všetkých revírov a jeho dodržiavanie závisí na ryb. stráži a na nás. Vieš, že s ryb. strážou to nie je také ružové, takže ak sme pri vode, pozerajme sa okolo seba a upozorňujme.
Polícia nám sľúbila, že sa občas pozrie aj na tie autá na hrádzi, ale tí by tam museli tiež stáť stále.
Upratanie lovného miesta vyplýva zo zákona, ale keď máš nápad vložiť to do miestneho povolenia, mal si na schôdzi podať tento návrh, na konferencii by sa to prejednalo. Všetky tieto problémy vyplývajú z toho, že ľudia sú rôzni. Niekomu na niečom záleží, snaží sa prispôsobiť okoliu a prírode, iní na všetko z vysoka se.ú. Navrhni spôsob, ako vybrať ľudí, ktorí si zaslúžia ísť k vode a ktorí nie. Mimec

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 04.04.2011 | Vložil: Lajos

Nie tak som to myslel. Jasne ze nemoze MO najat upratovacky a zabezpecovat neustale upratovanie. Mne len ide o vytvorenie podmienok. Napr. Keby tam bol kontajner alebo nejake zberne nadoby, vela ludi by tam smeti hodilo, do auta a domov ich brat nechcu. Dalej nejake tabule, upozornujuce na dodrziavanie poriadku pod hrozbou pokuty - aj to niektorych odradi.
Auta na hradzu chodia, lebo sa tam dostanu. Vpredu niekto odtiahol aj tu betonovu zabranu a veselo chodia hore-dole. Mozno by pomohli jednoduche zamykacie stlpiky a tabule so zakazom vjazdu. Vidim aky bordel tam robia na brehu, viem si predstavit ten bordel nahadzany do vody z tych betonovych vypustov.
A samozrejme kontrola RS. Pravidelne a casto. Chapem, ze toto je asi najvacsi problem, ale inac sa to neda.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 05.04.2011 | Vložil: Mimec

Ak tam bude kontajner, budú tam vyvážať smeti z celého okolia. Vieš čo by bolo okolo kontajnera, keby fúkal vietor? Presne píšeš, že nechcú brať domov bordel. To je problém vziať tú igelitku späť? Je omnoho ľahšia, ako keď ju nesú k vode. A ten kontajner treba zaplatiť. Znovu píšem, že je to o ľuďoch. Buď sú takí, alebo iní. Čo sa týka hrádze, tú má na starosti povodie Váhu. Oni si tam tie panely dali, aj ich odtiahli a závory nechcú dávať. Treba len dúfať, že tam bude častejšie chodiť polícia, tak ako predvčerom a bude ich trošku rozháňať. Mimec

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 14.07.2013 | Vložil: Fero

Možno by sa to dalo riešiť nejakým kontajnerom na družstve. Je tam 24hodín nejaký vrátnik a každé vrece s odpadom spoplatniť nejakými centami.Ja si brávam vždy odpadky so sebou aj ked v aute smrdia jak fras a hádžem v trnave niekde na sídlisku do kontajnera. Dúfam,ža trnaváci to tu nečítajú.hehe

Re:Re:Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 01.04.2011 | Vložil: aulitis.t

Posledne tri roky chodim upratovat okolo rybnika, samozrejme len v cas vymadzeny na brygadu. Viem o casoch ked sa za brigadu neplatilo, ziadna zodpovednost za neporiadok. Cosa naslo pohodene? Neskutocne mnozstvo flias od palenky rozne prypravky na fajcenie marihuany a bodku za vetou, aj inikcnu striekacku. Neviem nakolko ste zdatny a mate volneho casu alebo, sa vam chce vyhanat rozne typi ludi. Obcianska povinnost oznamovacia povinnost! Myslim si ze to je na kazdeho svedomi ako sa chovat voci okoliu a na srzo zmiernovat nasledky nasho chovania. Len aby ste za par rokov mohli lovit zo severovychodnej stany, jeto prevazne sukromne.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 02.04.2011 | Vložil: holi

Npochopil som ta tak celkom ako si to myslel, ze severovychodna strana je sukromna?

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Bordel, kormorany a pytliactvo

Dátum: 04.04.2011 | Vložil: Lajos

No asi tak, ze pozemky az k vode su sukromnym majetkom.

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Pridať nový príspevok